אוהל טיפי- מהעבר אל ההווה

אוהל טיפי לאירועים

אוהל טיפי הוא הכוכב החדש בטרנד ימי ההולדת לילדים ומי כמונו יודע – בואו נגלה איך זה קרה ובשביל זה צריך התחיל מהתחלה

המילה "טיפי" מוגדרת כ"בית מגורים" אשר שימש את שבטי הנוודים באמריקה במשך מאות שנים, בית זה שימש מחסה מבודד טרמי איכותי באותה התקופה מתנאי הסביבה. אך למען האמת חשוב לציין כי חוקרים גילו עדויות למוטות העץ המשמשות להחזקת מחסה עוד אחורנית עד לכעשרת אלפים שנה לפני הספירה אכן תקופה קדומה הרבה יותר מהדימוי של האוהל שנחשב "אוהל אינדיאני".

הילידים האמריקאים ה"אינדיאנים" מקושרים רבות עם הטיפי המסורתי כפי שאנו מכירים אותו. הטיפי במסורת האינדיאנית נחשב כחלק בלתי נפרד מהשבט ושיקף את אורך חייהם כנוודים במישורים הגדולים של אמריקה.

לרוב האישה הייתה מקימה את האוהל טיפי כך שבימי הקייץ הכיסוי היה מורם בחלקו בכדי לאפשר זרימת אויר ובחורף היא הייתה מוסיפה שכבות לרוב של עורות וצמחייה כדי ליצר בידוד תרמי גבוה ולשמר את החום לבני משפחתה, בחלק העלון של הטיפי בעונות החורף היא הייתה משאירה פתח בחלקו העליון של האוהל כדי לשחרר את עשן המדורה.

לאינדיאנים הייתה הערכה כל כך עצומה לאוהל הטיפי האוהל האינדיאני היה נחשב "כאמא טובה" או "האם המגינה". לכ"שהאיש הלבן" הגיעה ליבשת אמריקה וראה את המחסה שהילידים האמריקאים השתמשו בו הטיפי החל להיות פופולארי גם אצלם.

אוהל טיפי לימי הולדת ואירועים 

אוהל טיפי ליום הולדת

קופצים למאה ה-21

כיום ישנן הן אנשים פרטיים אך בעיקר חברות אשר החליטו לחרוט על דיגלן את המסורת של הטיפי ולייצר אוהלי טיפי קלאסיים בצורתן ובקונסטרוקציה שלהם כמסורת האינדיאנית.

מבנה הטיפי עדיין נשאר ברובו מבנה חרוט עגול עם מוטות עץ ארוכים או לחלופין עמודים באותה הקונסטוקציה אך שימוש במוטות ממתכת. באוהלי טיפי בימינו ניתן עדיין לגלות שבראש הטיפי נשאר פתח אורור.

השינוי המרכזי ביצרני הטיפי בימינו מתמקדים במעטפת הטיפי, החומרים ובעיצוב החלל הפנימי כמובן.

היום ניתן למצא באוהלי טיפי רמת איכות של בדים כל כך גבוהה כך שהאוהל יכול להחזיק בתנאי מזג אויר קיצוניים ללא כל חשש אזורים מושלגים לדוג' ואפילו שימוש ניכר בחומרים מעכבי בערה במעטפת הטיפי.

בואו נתקדם עוד צעד בציר הזמן

היות ואוהל טיפי הוא מקום למחסה שניתן לפרק ולהרכיב בקלות רבה יחסית לחלופות הזמינות כיום ובנוסף הטיפי בעל יתרונות הגנה מצויינים מפני תנאי מזג האויר הוא קפץ איתנו ממש לימינו אנו עד שחברות רבות הקשורות בהפקת ארועים מצאו בו פיתרון פנטסטי לאירוח זמני של אורחים רבים.

היום הפתרון לקיים חגיגה גדולה או אירוע ביין אם אינטימי וביין אם גראנדיוזי כבר לא מחייב אותנו לקבוע עם בעל אולם אלה אנו יכולים לחגוג בכל אזור שליבינו יחפוץ בו ונוכל בעזרת חברות המספקות השכרת אוהלי טיפי להקים אוהל אורחים לאירוע בכל גודל.

השלב הבא אחרי ארועי הגדולים כמו בכל נושא האטרקציות הוא ההנגשה של אותה הפעולה בעולם הילדים וכאן קסם של טיפי נכנס לתמונה

לקחנו את עולם הארועים מבוססי אוהלי טיפי והנגשנו אותו בהמון יצירתיות מחשבתית לימי הולדת לילדים.

כל ארוע נוצר אצלינו בהשראת ה"אם הטובה" כפי שהאינדיאנים קראו לטיפי שלהם, ימי הולדת שמהוים קרקע בטוחה לעולם דימיון מופלא ומעודדים אינטראקציה בין אישית.

כיצרני אוהלי טיפי אנו מספקים ללקוחות הקטנים שלנו והגדולים נוחות מירבית ובחירת איכות מוצר מהגבוהות בשוק.

אוהלי הטיפי שלנו עשויים ממיטב החומרים ביניהם בדי כותנה איכותיים, ועץ באיכות גבוהה.

 חלק מהאוהלים בנויים כמיטב המסורת האינדיאנים כשהאוהל בנוי בצורת חרוט עגול וחלק מהאוהלים בנויים על הטרנספורמציה שהתגלגלה במרוצת הזמן לאוהל כפי שהיה אצל המתישבים הראשונים ביבשת אמריקה

שמרנו על המסורת אך פעלנו בצורה עשירה כך שכל ארוע יהייה מדוייק לפרטיי העיצוב המושלמים ביותר שניתן להשיג ברמה עיצובית וברמת גימור כך שתהייה נוחות מירבית לילדים. מסיבות יום ההולדת DIY שלנו כמיטב המסורת קלות מאוד להקמה ולאיכסון למעוניינים אנו מספקים בנוסף ייצור מיוחד  לאוהל טיפי מעוצב לילדים ע"פ דרישה הן לגודל והן בבחירת הבדים

מזמינות אתכם לחגוג איתנו בשבט "קסם של טיפי"- צרו קשר למידע נוסף 053-3700137