top of page

יום הולדת בזול-מסיוט כלכלי להוצאה קטנה!

בואו ללמוד איך לתכנן יום הולדת לילדים בתקציב מוגבל

יום הולדת בזול-מסיוט כלכלי להוצאה קטנה

איך להפוך את תכנון מסיבת יום ההולדת מסיוט כלכלי להוצאה קטנה בקלי קלות!

נגלה לכם כבר עכשיו שהסוד הוא לשמור על התכנון פשוט ויצירתי.

כהורים, אתם רוצה להפוך את ימי ההולדת של הילד/ה לבלתי נשכחים ככל האפשר. אבל לפעמים, עריכת מסיבה מפוארת פשוט לא מתאימה למצב הכלכלי שלנו.

כ-30% מההורים שנשאלו בסקר ההורים אמרו שהם הוציאו מעל 1200 שקל על מתנת יום הולדת ומסיבת יום ההולדת בממוצע לילד, קחו בחשבון שעבור הורים שיש להם מספר ילדים, העלויות אלה יכולות להיות גבוהות בהרבה יותר בחישוב התקציב השנתי כשהם צריכים לתכנן מסיבות וחגיגות מרובות במהלך השנה.

אם אתם לא יכולים או לא מעוניינים  להוציא את הכסף הגדול על מסיבות ומתנות ליום הולדת, אל דאגה המאמר הזה נכתב בדיוק עבורכם.

תשובתינו היא שכן, בהחלט ניתן לתכנן מסיבות יום הולדת קסומות לילד/ה והכל בתקציב קטן מבלי לחסוך בכיף ובשמחה ונהפוך הוא כשאתם עושים את זה לבד עם הילדים האינטראקציה המשותפת הופכת את החוויה להרבה יותר מעצימה, מרגשת ומשמחת גם לכם וגם לקטנטנים שלכם!!

אז אם הסוד הוא לשמור על התכנון פשוט ויצירתי, זו הדרך שלנו להתחיל לתכנן את יום ההולדת השנה:

IMG_20231213_115756 (1)_edited.jpg

צעד ראשון :מיקום ! מיקום! מיקום!

התחלו עם בחירת המקום הנכון למסיבה, קיום מסיבת יום הולדת בבית או בפארק מקומי הן שתי אפשרויות מקום בעלות נמוכה ויש כאלו שיומרו שזה המיקום העדיף עליהם בכל אופן גם ללא תלות בגודל התקציב- כך שהכיף נשמר! הנה למשל דוג' ליום הולדת בת מצווה בבית עם מסיבת פיג'מות בוהושיק מושלמת לבנות ביחד עם תוספת סדנת יצירה  אינטימית לחוגגת ולחברותיה שהכנו לכן בערכות היצירה שלנו תאמינו לנו שאת הבת מצווה הזו אף אחת לא תשכח מרוב שהיא מיוחדת , אינטימית ומרגשת הרבה יותר מחגיגה באולם עם 300 מוזמנים..

IMG_20220223_113011_edited_edited.jpg

אם אתם מתכננים לארח בביתכם או בחצר הבית, תכננו את תאריך המסיבה ליום בו צפוי להיות מזג ​​אוויר נעים, כך שהילדים יוכלו ליהנות גם בחוץ. מצד שני, במידה ויום ההולדת הוא בעונת החורף הכינו את הבית כל שלא יהייה נזק לרהיטים שלכם בסוף המסיבה .

עם קסם של טיפי תוכלו לשכור ציוד למסיבת פיג'מה כדוגמת אוהלי טיפי ולקבל השראה להמשך תכנון המסיבה זאת כיוון שהאוהלים מוצעים במגוון קונספטים לבנים ובנות, כל האוהלים מתאימים לכל סלון סטנדרטי וקלים לפתיחה וכל זאת החל מתקציב של 350 שקלים בלבד.

מסיבת פיגמות לבנים-קסם של טיפי

במידה והחלטתם לקחת את יום ההולדת לפארק הייתרון בכך שאתם מספקים לאורחים שלכם מקום רחב לשחק ולא תאלצו לצמצם את רשימת המוזמנים. פארקים הם מקומות נהדרים למסיבות יום הולדת ידידותיות לתקציב נמוך כיוון שהם בדרך כלל לא דורשים דמי כניסה כלל.

במידה והמסיבה תהייה בבית או בחדר הגימבורי המשותף של הבניין/מתנס  שמורו על רשימת האורחים קצרה יותר מזו שתכננתם לפארק, שכן מקומות רבים מבססים את שכר טרחתם על מספר המוזמנים הצפויים. במידה ואתם מזמינים מקום חיצוני ידידותי לילדים, הישארו עם החבילה הבסיסית המכסה אוכל ומשקאות לכל ילד. אל תתפתו לשלם עבור תוספות (שיכולות להיראות מפתות מאוד), כמו חבילות האקסטרה הכוללות עיצוב בלונים, עוגת יום הולדת מעוצבת, מכונות מזון וכו.. תחשבו יותר פרקטי ואינטימי וכך תוכלו לחסוך מאות שקלים אך לשמור על ערך החגיגה

IMG_20221204_092816_edited_edited.jpg

בדיוק במקום שאנו מתפתים ל"תוספות" לארוע אלו הן אלה שיכולות להסתכם בסכום גדול ובדרך כלל אין צורך בכל אלו, הבלונים המעוצבית ועוגה 3 קומות זה נחמד שיש, אבל אם הילדים מתרוצצים ונהנים מהמקום עצמו, רוב הסיכוי שהם ממש לא יבחינו בתוספות האלו שיעלו בהרבה את תקציב מסיבת יום ההולדת.

טיפ נוסף לאופן שבו נתכנן מסיבת יום הולדת לילד/ה בתקציב נמוך הוא לבדוק לפני שסוגרים עסקה עם המקום באתרי מבצעים הנחות לימי הולדת, או שאלו באופן ישיר את המקום לגבי הנחה לאירוח במידה ותעדיפו יום ושעה שפחות מבוקשים מימי שיא הפעילות במקום.

אצלינו למשל תמיד תוכלו למצוא מבצעים למשל מבצע להשכרת אוהלי טיפי ליום הולדת או מבצע ליום הולדת ספא.

בנוסף ימי הולדת בהפעלה עצמית זולים משמעותית ומגיעים לחסכון של כ-1000 שח בממוצע מימי הולדת עם מפעילה.

IMG_20210828_125440_edited.jpg

צעד שני : שמרו על תקציב המזון שלכם!

כשמתכננים מסיבת יום הולדת של ילד/ה בתקציב קטן, אוכל ועוגה יכולים לאכול תרתי משמע נתח גדול ממה שיש לכם להוציא על כלל המסיבה. עלות עוגה בהתאמה אישית, למשל, יכולה להגיע גם ל 600 שקל אם לא תקפידו על תקציב מוגדר מראש.

לצורך המחשה אנו מציעות מגוון סדנאות יצירה ליום הולדת כגון: סדנת עיצוב קלמר או סדנת סבונים  ל-10 משתתפות בעלות של 440 שקלים בלבד שזה לבד יכול להיות יום הולדת לבנות מושלם בתקציב קטן יותר מעוגה מעוצבת.

IMG_20230419_172014_edited.jpg

 יש כמה טיפים להפחתת עלויות המזון למסיבות יום הולדת:

ראשית, הגדרו מגבלת זמן למסיבה עוד במעמד ההזמנה. למשל מסיבה תערך ביין השעה 14:00 ל-16:00 בדרך זו ההורים של אורחי המסיבה לא יצפו ממך להאכיל את הילד גם בארוחת צהריים וגם בארוחת ערב. במידה ותקבעו את המסיבה בין שעות הארוחות הרגילות תוכלו להפחית משמעותית את תקציב המזון למסיבה השנה, אם המסיבה  תתקיים החל משעה 14:00. עד השעה 16:00, למשל, אורחי ילדכם (והוריהם) עשויים להיות מרוצים מהגשת חטיף, לעומת זאת במידה ותקבעו את שעת המסיבה לשעה 12:00 ועד 16:00 כולם יצפו שתגישו ארוחת צהריים ראוייה שנופלת בדיוק בשעות אלו.

20200606_175645_edited.jpg

לאחר מכן, שקלו את היתרונות והחסרונות בקניית אוכל ועוגה, לעומת הכנת הכיבוד ליום ההולדת בעצמכם.

אם אתם יודעים לאפות  טוב ויכולים להקציף כמה עוגות בתוך זמן קצר, אז רכישת קופסאות של תערובת עוגות בחנות יכולה לחסוך לכם הרבה כסף אבל, אם אתם לא "מהזן האופה" או שפשוט אין לכם זמן, אולי כדאי לכם לשלם עבור אוכל או עוגה ולקצץ בהוצאות בחלק אחר של תקציב המסיבה.

לבסוף, כשאתם חושב כיצד לתכנן מסיבת יום הולדת לילד בתקציב מצומצם, שקלו לקנות אוכל בכמויות גדולות מחנות סיטונאות. ייתכן שתוכלו להשיג מוצרים טובים ואיכותיים יותר לילדים מבלי לחרוג מהתקציב.

20210227_152418_edited.jpg

צעד שלישי: לכו על תכנון כיף והנאה! 

דלגו על ההזמנות המהודרות והקישוטים המנצנצים היקרים ביותר שיש לחנות להציע

מסיבות יום הולדת ידידותיות לתקציב לילדים יכולות להיות מהנות, גם אם אינכם מוציאים אלפי שקלים כדי לשכור שרותי הפעלה או להקים טיולי פוני בחצר האחורית. אפשרויות בידור רבות קימות להשכרה בעלויות נמוכות וידידותיות כמו באתרינו "קסם של טיפי" המציע השכרת ציוד לימי הולדת כדוגמת אוהלי טיפי למסיבות פיג'מה או יום הולדת בסגנון ספא לבנות , יום הולדת לבנות יוניקורן ועוד אפשרויות רבות כל זאת בעלויות קטנות. בדרך זו תוכלו לספק ביום ההולדת המון חויות מיוחדות שמפעילות את הראש והדימיון וזה הכי כיף לילדים ובמקביל גם לחסוך בתקציב המשפחתי.

IMG_20210828_143624_edited_edited.jpg

לגבי אטרקציות ליום ההולדת תוכלו תמיד לבקש מחברים ובני משפחה להיכנס ולעזור בפעילויות כמו ציור פנים, קעקועים ועוד.

חסכון נוסף שנוכל ליצר הוא לוותר על הזמנות הנייר ובמקומן לשלוח הזמנות דיגיטליות באמצעות הווטסאפ או מדיה חברתית.

20200606_175706_edited.jpg

צעד רביעי: מקשטים אבל פחות!

הדרך לתכנן מסיבת יום הולדת לילד בתקציב מצומצם יכול להיות קצת יותר מסובך אם ילדכם רוצה נושא ספציפי הדורש רכישת קישוטים יקרים בהתאמה אישית. נציע  תמיד לבדוק ולרכז את הרכישה שלכם במקום אחד שיכול לספק לכם את כל הקונספט ליום ההולדת לקישוט ריכוז הרכישה במקום אחד תמיד תשמור על תקציב נמוך  מאשר לעשות "רכישה בהשלמות" ממספר מקומות שונים שיכולים ליצר לנו כל הזמן את הטריגר להוסיף עוד ציוד שלא בהכרח נשתמש בו במסיבה. אצלינו בקסם של טיפי אנו מתמחות בימי הולדת במגוון רחב של קונספטים - מוזמנות להציץ בגלריית התמונות לימי הולדת שלנו ולהיווכח בעצמכן.

20210329_152746_edited.jpg

גישת ה- DIY ליום הולדת כולה גם לעזור לכם לחסוך בשקיות מתנה, אם תחליטו להציע שקיות מתנה בסיום המסיבה.

במקום לרכוש למשל שקיות הפתעה מודפסות מראש, קנו שקיות נייר ללא איורים ואורחים יקשטו את שלהן כחלק מהפעילות במסיבה. במקום לרכוש פיצות מוכנות רכשו פיתות ותוספות וכל ילד יכין את הפיצה האישית שלו במסיבה- האמינו לי הילדים יהנו להיות שפים קטנים.

20210329_114240_edited.jpg
20201007_170044.jpg

אם כסף הוא נושא, מסיבת יום הולדת לכשלעצמה עשויה להיות גם המתנה לילד מהמשפחה כולה במקום עוד צעצוע יקר 

אם אתם מנסים לחסוך, שקולו לתת לילד/ה את  האפשרות לבחור, תוכל גם לייעד חלק מתקציב המסיבה למתנה מיוחדת אחת בלבד. 

זכרו, תכנון מסיבות יום הולדת ידידותיות לתקציב לילדים צריך להיות עם מקסימום כיף תוך מינימום מתח להורים.

הפיות שלנו תשמחנה להעניק לכם רעיונות נוספים ליום הולדת בתקציב קטן אתם מוזמנים להכנס לאתר לקסם של טיפי ולהתרשם ממגוון חבילות למסיבת יום ההולדת חבילות החל מ-350 שקלים במגוון סגנונות האהובים על ילדים, ביניהם: יום הולדת אוהלים, מסיבות פיג'מה,

יום הולדת ספא, יום הולדת עיצוב ויום הולדת יצירה!

 

קסם של טיפי 053-3700137

bottom of page